Breng mee in kaart hoe het visumbeleid van lokale besturen eruit ziet.
Vul deze vragenlijst in: Bevraging visumgrenzen bij lokale besturen – Fill out form
Recent organiseerde FinConnect, met docente Anne Minsart, drie boeiende en volzette workshops rond het voorafgaand visum voor lokale besturen. Daarin werd duidelijk dat het voorafgaand visum een zware verantwoordelijkheid is voor de financieel directeur en toch nog heel wat vragen en onduidelijkheden met zich meebrengt. De workshops brachten al veel duidelijkheid. Het resultaat werd gebundeld in een uitgebreid kennisdossier dat de komende tijd verder wordt aangevuld rond het thema. Je vindt er een theoretisch kader, maar ook heel handige checklists die je kan gebruiken bij het doorlopen van concrete dossiers die aan een visum onderworpen worden:
- aanstelling van personeel
- gunning van overheidsopdrachten
- bij nominatieve subsidies
- bij een reglement subsidie
Naast alle kennis en handvaten die nodig zijn om het voorafgaand visum als mechanisme in te zetten, willen we graag ook in kaart brengen hoe dit in de praktijk wordt toegepast door lokale besturen.
Hoe ziet de huidige regeling inzake visumgrenzen, delegaties en eventuele uitzonderingen er binnen jouw bestuur uit?
Op een uniforme manier willen we dit graag in kaart brengen. De informatie die we verzamelen wordt gebruikt voor een geactualiseerde vergelijking tussen lokale besturen en OCMW's. De resultaten van de bevraging zullen gedeeld worden via FinConnect. Zo heb je een goed beeld waar jouw bestuur zich bevindt qua visumbeleid.
Om een zo volledig mogelijk onderzoek te kunnen voeren, vragen we graag om deze vragenlijst in te vullen.